Acron OutdoorCestovatelský ObchodHoliday Inn Prague AirportPrádelna Hvozdec

Společnost Acron Czech, s. r. o. vznikla v roce 1993 se záměrem provozování obchodní činnosti, tj. koupě zboží za účelem dalšího prodeje. Společnost se brzy stala významným zástupcem mnoha zahraničních výrobců outdoorového vybavení, zejména švýcarské společnosti Wenger a dále značek Luminox, Pacsafe, TravelSafe, Coghlan‘s, Oase Outdoor Aps, Joker či Optimus, jejichž zboží, stejně jako své vlastní výrobky se značkou Acron – the outdoor equipment, dováží a velkoobchodně distribuuje do obchodů a obchodních center na území celé ČR. V souvislosti se vstupem České Republiky do EU pak oblast svého působení rozšířila i o země Evropského společenství. Významnou složku ziskové činnosti společnosti Acron Czech, s. r. o. tak tvoří velkoobchodní činnost, kterou provozuje ve skladových prostorách v areálu Billa na Červeném vrchu, Praha 6, Evropská 695/73. V roce 2008 otevřela společnost Acron Czech, s. r. o. ve spolupráci s jedním z největších ditributorů sportovních oděvů, obuvi a doplňků HUDY Sport a. s. novou prodejnu na letišti Praha – Ruzyně v odletové hale terminálu 2.

V roce 2012 velkoobchod rozšířil svou maloobchodní síť o prodejní stánky společnosti Wenger, první pilotní stánek byl otevřen v září 2012 v OC Metropole. 

V letech 1998 až 2002 vzniklo v prostorách mezinárodního letiště Praha – Ruzyně několik prodejen Duty Free. Tyto prodejny byly provozovány pod hlavičkou Acron Czech Duty Free, avšak v letech 2007 – 2008 se staly součástí společnosti DUFRY a jejich počet na pražském letišti se významně zvýšil.

Vedle podnikání v obchodním odvětví, působí společnost Acron Czech, s.r.o. též na poli cestovního ruchu. Na základě nájemní smlouvy s mateřskou společností Acron, spol. s r.o., provozuje společnost Acron Czech, s. r. o. od května roku 2004 nízkorozpočtový, na nejmodernějších technologiích založený Hotel Tranzit, jenž byl vystavěn společností Acron, spol. s r.o. v areálu letiště Praha – Ruzyně. V roce 2008 byl Hotel Tranzit zařazen do hotelového řetězce Holiday Inn jako Holiday Inn Prague Airport. Vedle něj pak provozovala společnost Acron Czech, s. r. o. tranzitní hotel Hotel Tranzit 2 v tranzitních prostorách mezinárodního letiště Praha Ruzyně.

Od samého počátku bylo cílem společnosti Acron, založené v červenci 1991, nabízet kvalitní služby v oblasti cestovního ruchu a to převážně v oboru směnárenské činnosti, ubytování a pronájmu realit. Na území hlavního města ČR, Prahy, tak vznikla, vedle cestovní kanceláře, nabízející ubytování zahraničním turistům, rozsáhlá síť směnáren, na jejichž přepážkách mohl být zákazník rychle, spolehlivě a odborně obsloužen školenými pracovníky společnosti Acron. Aby vyšla vstříc požadavkům tuzemských zákazníků, zrušila společnost Acron, jako jedna z prvních, poplatky za služby při prodeji valut. Postupem času, jak si žádala situace na trhu cestovního ruchu, přesunula společnost Acron těžiště svého působení ze středu hlavního města na letiště Praha – Ruzyně, kde na terminálu sever uvedla do provozu vedle svých stávajících směnáren a přepážek celních deklarací další směnárny, a to jak na terminálu sever, tak i na terminálu letiště Praha – Ruzyně jih, a k pokrytí rozsáhlých prostor letiště snadno přístupnými službami pak přispěla i směnárenskými bankomaty. Ve spolupráci se společností Global Refund pak dala společnost Acron, v tranzitním prostoru areálu letiště Praha – Ruzyně, vzniknout, díky narůstajícím požadavkům zahraničních cestujících, dvěma provozovnám, jež se specializovaly na vrácení daně z přidané hodnoty fyzickým osobám při vývozu zboží zakoupeného v ČR – Tax Refund.

Další složku ziskových činností společnosti Acron, spol. s r. o. tvoří pronájem vlastních nemovitostí, jako jsou například hotel Holiday Inn Prague Airport či hotel Henry a to zejména sesterské společnosti Acron Czech, s. r. o., která v pronajatých prostorách provozuje obchodní činnost.

V roce 2008 společnost začala provozovat průmyslovou prádelnu nedaleko Prahy. V současné době se s kapacitou 1 t/denně řadí mezi menší nicméně špičkové prádelny na českém trhu. 

V roce 2012 se společnost stala vlastníkem rodinného hotelu Aqua Natura na Madeiře.

Mezi další činnosti společnosti patří investice do zelených energií a technologií udržitelného rozvoje – solární a větrné elektrárny, mikro kogenerační jednotky.

Acron Czech

Acron Czech, s.r.o.

Veleslavínská 150/44 
162 00, Praha 6 
Česká republika

IČ: 49702041 
DIČ: CZ49702041
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 22202

tel: 236 161 811 
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Obchodní podmínky

GDPR

 

mapa Veleslav9nsk8 150/44, Praha 6

Acron spol. s r.o.

Acron spol. s r.o.

Veleslavínská 150/44 
162 00, Praha 6 
Česká republika

IČ: 41691873 
DIČ: CZ41691873
spisová značka C 3478 vedená u Městského soudu v Praze

tel: 236 161 811 
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Obchodní podmínky

GDPR

© 2024

Acron Czech, s.r.o. & Acron, spol. s r.o.

webdesign cr8.cz